Exteriérové parapety
Trieda Exclusive, extrudované hliníkové 2mm
Vonkajšie extrudované hliníkové parapety hrúbky 2mm vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okna. Okrem estetického vzhľadu domu slúžia k prekrytiu vonkajšej podokennej výmurovky, čo má za úlohu odvádzať stekajúcu vodu, zabrániť zatekaniu a znečisteniu fasády domu. Nami dodávané vonkajšie hliníkové parapety znesú maximálne nároky kladené na tento výrobok. Sú vhodné na tie najtvrdšie poveternostné podmienky.
Materiál:
Východisková surovina - zliatina AlMgSi5

Hrúbka:
Hrúbka bez predného nosa 1,6 až 2,6 mm Štandardná predná hrana - 25 mm.

Technológia výroby:
extrudovaním (ťahaním) základného materiálu cez formu, následne je surová parapetná doska schladená a ošetrená buď eloxovaním alebo vypaľovaným lakom, vďaka čomu nedochádza k vykrúcaniu v pozdĺžnej osi a udržuje si tvarovú stabilitu.

Trieda Premium, valcované hliníkové 1mm
Vonkajšie valcované hliníkové parapety hrúbky 1mm sú ekonomicky veľmi atraktívny variant k ťahaným parapetom. Vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okna. Estetický vzhľad a mechanické vlastnosti plne nahradzujú extrudované hliníkové parapety, aj keď samozrejme parametre ťahaného parapetu nedosahuje. Okrem estetického vzhľadu domu slúžia k prekrytiu vonkajšej podokennej výmurovky, čo má za úlohu odvádzať stekajúcu vodu, zabrániť zatekaniu a znečisteniu fasády domu.
Materiál:
východisková surovina - práškovou farbou upravený hliníkový plech (zliatina AlMg3)

Hrúbka:
Hrúbka bez predného nosa 1 mm Štandardná predná hrana - 25 mm.

Technológia výroby:
Valcovaním. Kvalitný hliníkový plech (zliatina AlMg3) o sile 1mm zaručuje dostatočnú tvarovú stabilitu. Pri väčších šírkach parapetov dochádza k čiastočnému vykrúcaniu v pozdĺžnej osi.

Trieda Classic, valcované hliníkové 0,8mm
Vonkajšie valcované hliníkové parapety hrúbky 0,80mm sú ekonomicky veľmi atraktívny variant k ťahaným parapetom. Vďaka svojím vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okna. Okrem estetického vzhľadu domu slúžia k prekrytiu vonkajšej podokennej výmurovky, čo má za úlohu odvádzať stekajúcu vodu, zabrániť zatekaniu a znečisteniu fasády domu.
Materiál:
východisková surovina - práškovou farbou upravený hliníkový plech (zliatina AlMg3)

Hrúbka:
Hrúbka bez predného nosa 0,8 mm Štandardná predná hrana - 25 mm.

Technológia výroby:
Valcovaním. Kvalitný hliníkový plech (zliatina AlMg3) o sile 0,8mm nezaručuje dostatočnú tvarovú stabilitu. Pri väčších šírkach parapetov dochádza k čiastočnému vykrúcaniu v pozdĺžnej osi.